Drukarnia chodzież

Zasadzki przy wydruku projektu

Dla każdego architekta w końcu nadchodzi czas, kiedy wyłącza on AutoCada a jego projekt nareszcie jest wydrukowany. Teoretycznie zdawać by się mogło, że na tym historia już się kończy i powoli zmierzamy do płynnego finiszu, jednakże nic bardziej mylnego. Jeszcze wiele może się zdarzyć i w szczególności w rzeczywistości wiele może się zepsuć. Węzłowe elementy projektu wydrukowanego, takiego jak porządne barwy, wypróbowana drukarnia, świetny papier oraz należycie przykrojona jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję da się zepsuć nędzną grafiką czy też finałowymi niedoróbkami. Co zrobić, aby tego ustrzec się?
Przede wszystkim pamiętajmy o paru zasadzkach, które czekają na niewykwalifikowanych. Kiedy przygotowujesz plansze w projekcie graficznym, takim jak Photoshop bądź Gimp, wydają ci się one śliczne oraz w odpowiedniej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj w związku z tym, by zawsze, absolutnie zawsze sprawdzić jak wygląda obraz w realnej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtedy dowiesz się jak wszystko to wygląda w rzeczywistości.
Inną sytuacją, która może nam się ni stąd ni zowąd przytrafić, są inne barwy na wydruku. W tym miejscu na nieszczęście wszystko zależy od plotera, dlatego dobrze, żeby drukarnia, z której usług korzystamy, była przez nas sprawdzona. Przed definitywnym oddaniem koniecznie dokonaj próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich posiada inne parametry i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co zostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!


Możliwość komentowania jest wyłączona.