Drukarnia mosina

Pułapki przy wydruku projektu

Dla każdego architekta w końcu przychodzi czas, gdy wyłącza on AutoCada i jego projekt nareszcie pozostaje wydrukowany. Teoretycznie zdawać by się mogło, że na tym historia już się kończy i powoli kroczymy do stoickiego finiszu, tymczasem nic bardziej błędnego. Jeszcze sporo może się przydarzyć i przede wszystkim w rzeczywistości dużo może się zepsuć. Kluczowe elementy projektu wydrukowanego, takiego jak stosowne kolory, sprawdzona drukarnia, znakomity papier a także doskonale dostosowana jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję można popsuć lichą grafiką bądź finałowymi niedoróbkami. Co zrobić, aby tego ustrzec się?
W szczególności pamiętajmy o kilku pułapkach, które czekają na niewprawionych. Gdy szykujesz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop czy Gimp, wydają ci się one piękne a przy tym w właściwej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj więc, by zawsze, absolutnie zawsze zweryfikować jak wygląda obraz w rzeczywistej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtenczas dowiesz się jak wszystko to prezentuje się w rzeczywistości.
Inną sytuacją, która może nam się nieoczekiwanie przytrafić, są inne kolory na wydruku. Tutaj niestety wszystko zależy od plotera, wobec tego dobrze, aby drukarnia, z której usług korzystamy, była przez nas przetestowana. Przed ostatecznym oddaniem koniecznie przeprowadź próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich ma inne parametry i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co pozostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!


Możliwość komentowania jest wyłączona.