Klinika Weterynaryjna Rzeszów tarnów

Piesek na studiach

Od jakiegoś czasu coraz więcej młodych osób decyduje się na kupno psa. Czy jest to należyta decyzja? Niezbicie sporo osób wykrzykujących „pies na studiach! Ocipiałeś!” potwierdza, że zahacza to o brak zdrowia psychicznego, aczkolwiek właściciele włochatych pupili mówią co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku oraz rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w chwili, gdy nie masz jeszcze stałej pracy oraz niezmiennego adresu zamieszkania jest praktyczne czy też może jednak nie?
Wszystko naturalnie zależy od osoby. Każdy ma inne przyzwyczajenia, które wynosi z domu. Jedni, przyzwyczajeni do domu z ogródkiem a także taty, który codziennie wychodzi pobiegać z czworonogiem, mogą przeżyć szok starając się nieoczekiwanie pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie a także posiadanie czworonoga w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie tworzyło to żadnego kłopotu.
Pamiętajmy niemniej jednak, że jako studenci posiadamy ograniczony budżet oraz zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wtenczas odpowiednich fachowców, ale niezbyt kosztownych, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów czy też Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny jednoczą się z jakością – oceńcie indywidualne podejście lekarzy i to jak bardzo przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie też o tym, że w domku, w którym żyją tylko i wyłącznie osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły pociech czy też wstających wcześnie mam, pies będzie musiał spędzić przynajmniej kilka godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie w związku z tym odpowiednią rasę a przy tym temperament, który nie przyzwoli psu ucierpieć w takiej sytuacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.